המרת דף פייסבוק עסקי לפרטי

קיבלתם אזהרה מפייסבוק שעליכם להמיר את הדף ?
מומחה מהתחום אומר לכם שאתם חייבים להמיר את הדף ?
קראו את המדריך עד הסוף והימנעו מחסימת הדף או מפעולות שיסכנו את הדף שלכם !

את המייל הזה קיבלו כבר 2 לקוחות שלי. מדובר בדפים ותיקים שמונים יותר מ-2000 חברים:

“שלום כפי שאתה ודאי יודע, הפרופילים של פייסבוק מיועדים לייצג אנשים פרטיים ואין להשתמש בהם כדי לייצג גופים אחרים. זוהי הפרה של הצהרת החובות והזכויות של פייסבוק לנהל פרופיל המייצג מותג, קבוצה עסקית או ארגון. החשבון המדובר הושבת בשל הפרה זו של תנאי השימוש. לאחר עיון נוסף, הפעלנו את הפרופיל מחדש באופן זמני, על מנת שתוכל להמיר אותו לדף פייסבוק על פי ההנחיות שבהמשך. תהליך המרת הפרופיל לדף פייסבוק יעביר את כל החברים שבפרופיל למעריצים בדף החדש (משתמשים שאוהבים את הדף). בנוסף, החשבון המשוייך לפרופיל המקורי שלך יהפוך לחשבון עסקי, ממנו ניתן יהיה לנהל את את הדף והקמפיינים שלך (במידה ורלוונטי).”

ללא נקיטת צעדים מהירים – הדפים שלהם היו נעלמים על כל חבריהם. מגמת האתר היא כנראה לפנות קודם כל לדפים עם המון חברים ואט אט להתקדם לשאר הדפים. אז אם אתם לא רוצים לאבד את הדף שלכם פייסבוק מציעה לכם אפשרות מילוט. מי שלא מכיר את תהליך ההמרה, המרה זו בעצם העברת דף העסק שלכם שהוקם על פרופיל פרטי (אם בשוגג או אם במתכוון) לדף אוהדים. האפשרות שפייסבוק מציעה לכם – המרת דף חברים לדף אוהדים כי כפי שחלקכם הגדול יודעים התקנון של פייסבוק אינו מאשר לחברה, מותג , מוסד או כל עסק להציג את עצמו כפרופיל פרטי. פייסבוק אף נותנים לבעל הדף לינק בו הוא יוכל לבצע את ההמרה בעצמו-
היתרון – שמירת כל החברים בדף (שהופכים ל"אוהדים")
החיסרון – הסטטוסים, התמונות, והמאמרים – הולכים לאיבוד.

אז איך עושים את זה?

גבו את החומרים שלכם מאמרים תמונות וכו, ולאחר הגיבוי  כנסו לדף הפרופיל שלכם עם שם המשתמש והסיסמא כך שפייסבוק יזהה אתכם.
פתחו דפדפן נוסף וכנסו לכתובת הבאה:

http://www.facebook.com/pages/create.php?migrate4.
התחילו בתהליך פתיחת  דף פייסבוק לעסק.
לאחרונה אנו מזהים קושי וקשיחות מצד פייסבוק בכל הקשור לתהליך.
התהליך המלא – שימו לב, מי שלא יבצע את כל התהליך – יהנה מחסימה, איבוד נתונים (ושפיות)

ולהלן התהליך :

במידה והדף היה מושבת או לא הפעלת אותו הרבה זמן, עליך להתחיל להפעיל את הדף.ביצוע פעולות ההחייאה פשוטות מאוד. עליך פשוט לכתוב סטאטוסים, להתכתב עם חברים, ללייק ולהגיב. פייסבוק יודע לזהות דף שנפתח למטרות מסחריות.איך ? נורא פשוט, דף שכזה הוא דף מאוד אגוצנטרי, מרוכז בעצמו, אחד כזה שרק מפיץ את בשורתו אבל לא משתתף פעיל מול אחרים, לא מצטרף לקבוצות, לא מצטרף לדפי אוהדים אחרים. במידה וכך ניהלת את הדף – כדאי שתתחיל או תתחילי למשך כמה ימים לנהל את הדף בצורה תקינה כלומר כן להתכתב עם אחרים, כן להצטרף לקבוצות וכן לעשות לייק לדפי אוהדים כאלה ואחרים.
ומה לאחר כמה ימים של ניהול תקין ? רק אחרי שפעלתם וניהלתם את הדף כמו שצריך תוכלו לבצע את ההמרה. במידה ויש לך דף פרופיל ודף אוהדים דומים וברצונך לאחד את הדפים, איחוד שני דפים יכול להתבצע רק במידה ושני הדפים נושאים את אותו השם במדויק.

תהליך ההמרה: לאחר שביצעתם את כל התהליך ואתם מוכנים לשלב ההמרה- בצעו את התהליך מהמחשב בו אתם בדרך כלל מבצעים את הפעילות הפייסבוקית שלכם.

הלינק להמרת הדף :
היזהרו – לאחר העלאת הלינק – שימו לב שהדף המופיע להמרה הוא הדף אותו אתם מועניינים להמיר  ולא הפרופיל האישי שלכם.

עלו והצליחו!