טיפים לעיצוב כרטיס ביקור

 פתחת עסק חדש. הפרסום הבסיסי והמינימלי ביותר שתוכל לעשות בעת הקמת העסק החדש הוא הפצת פרטיך האישיים או פרטי העסק בפורום רחב ככל שתוכל.
אתה צריך פתרון זול וזמין כדי "להפיץ את הבשורה".
אז.. למה שלא תתלוש איזו פתקה ותשרבט ללקוח הפוטנציאלי את הטלפון שלך? כי פתקה משורבטת היא פתקה משורבטת. היא לא מכבדת אותך, לא מראה על רצינותך ומקצועיותך וכן לא תישמר כי מהר תתבלה ותיזרק.

אני מבטיחה לך שעם מעט השקעה תוכל להשיג מוצר טוב עשרות מונים מאותה פתקה. המוצר הזה הוא כרטיס ביקור שימצא את דרכו כלאחר כבוד בארנק של הלקוח הפוטנציאלי שלך ולא בפח הסמוך

אז מה הם המרכיבים העיקריים לעיצוב גרפי נכון לכרטיס ביקור איכותי ונכון לך ולבית העסק שלך:

גודל הכרטיס והפורמט שלו (כרטיס עומד/ שוכב)

כרטיס ביקור סטנדרטי גודלו 9 ס"מ על 5 ס"מ, אך לא פעם אנו נתקלים בכרטיסי ביקור בעלי פורמט שאינו סטנדרטי וזה מושך תשומת לב! ישנים כרטיסים צרים ויש מתקפלים, יש גדולים או קטנים מהגודל הסטנדרטי. כדאי להשקיע במשהו מעט יותר מיוחד כי כרטיס נחמד ושובה ישאר בארנק גם אם אין בו צורך וכהוכחה אתם מוזמנים להציץ בארנק שלי כדי לראות כמה כרטיסי ביקור יש שם רק בגלל שהם מושכי תשומת לב.
ניתן לעצב כרטיס ביקור שהוא גם מיוחד וגם במידה הסטנדרטית שהרי לרוב, כרטיסים בעלי פורמט שונה לא ממש מתאימים בארנק : גדול מידי יבלוט או קטן מידי יעלם ובסיכומו של דבר אינם משרתים את המטרה .

בחירת פונט מתאים

בחירת הפונט הנכון לכרטיס הביקור הוא משמעותי. הפונט חייב להיות קריא מאוד, רצוי שהוא יהיה אחד מהפונטים שהשתמשתם בהם בעיצוב הגרפי והשפה הגרפית עבור החברה.

עיצוב גרפי – העיצוב הכללי של הכרטיס

זהו מרכיב חשוב בכרטיס הביקור. העיצוב חייב להיות ייחודי ומקורי ולייצג את אופי העסק בצבעוניות ובשפה הגרפית והאוירה הכללית של הכרטיס. שילוב של לוגו החברה ואלמנטים גרפיים הבאים מתוך עולם התוכן של החברה, ידגישו את ערכי העסק.

הדפסה ואפקטים

הפקת הכרטיס גם לדפוס תפקיד משמעותי בהפקת כרטיס ביקור איכותי וראוי. הקפדה על הדפסה על נייר של לפחות 250 גרם הינו חובה ליצירת כרטיס מכובד שאינו מתקפל, ועמיד. ישנן אפשרויות רבות לייחודיות ואפקטים לשמירה על הכרטיס (מה שיוסיף על העלות הבסיסית):

הבלטה של חלק מהכרטיס (לוגו, שם העסק) ע"י לכה סלקטיבית (מיוחדת של לכה על החלקים שרוצים שיהיו בולטים)
שטאנץ – חיתוך ייחודי לצורת הכרטיס הכללית או חיתוך מתוך הכרטיס של אלמנט (למשל פינות מעוגלות או "חור" בצורה כלשהי בכרטיס)
למינציה מט / מבריק – שכבת הגנה שקופה שתגן על הכרטיס מפני רטיבות ותעניק לכרטיס אורך חיים ומראה מכובד יותר.

סוגים שונים של הדפסה

הדפסת אופסט – שהיא איכותית ומדוייקת והדפסה דיגיטאלית – גם היא איכותית אך בהדפסה דיגיטאלית, ניתן פחות לשלוט על הצבעוניות וצריך לקחת זאת בחשבון במידה וצבעים מדוייקים הכרחיים. הדפסה דיגיטאלית זולה יותר לרוב וניתן להדפיס בה גם כמויות קטנות אך עלולה לגרוע לפעמים בעיצוב הגרפי.

לסיכום כרטיס הביקור שלכם הינו אחד הכלים הבסיסיים והמחייבים ביותר עבורכם ועבור בית העסק שלכם ולכן כדאי לתת את תשומת הלב לכף מראש ולעצב כרטיס שישדר ויעביר את המסרים בהם אתם מעונינים שהרי רושם ראשוני מאוד חשוב ונחרט בראשנו ולכן יש להשקיע ברושם הראשוני שיתן כרטיס ביקור ללקוח.